0

کشت سودآورترین محصولات گلخانه ای سال 98

دسته بندی ها : محصولات گلخانه ای, مقالات آموزشی 18 آذر 1398 سهراب حاجی پور 4154 بازدید

کشت سودآورترین محصولات گلخانه ای سال 98

بشر از دیرباز تا کنون مشغول فعالیت و کسب درآمد ازمشاغلی مانند کشاورزی بوده است.کشاورزی از جمله شغل های پردرآمد و البته پر زحمت است.برخی کشاورزان به منظور کاهش سختی این شغل به پرورش های در گلخانه روی آورده اند ولی با این وجود این نوع پرورش نیز مراقبت های خاص خود را می طلبددر این مقاله کشت سودآورترین محصولات گلخانه ای سال 98 را شرح می دهیم.

کشت گلخانه ای یا کشت در زمین؟

کشت گلخانه ای نسبت به کشت در زمین های کشاورزی دارای مشکلات و دردسر کمتر است و همچنین بازه ی زمانی یرای به ثمر نشستن محصول و برداشت آن نسبت به کشاورزی سنتی، بسیار کوتاه تر است.به این ترتیب می توان به این نتیجه رسید که کشت گلخانه ای می تواند سودآوری بیشتری داشته باشد. در خرارج کشور نیز مصولات گلخانه ای نیز طرفداران خاص خود را دارد، پس به منظور صادرات محصولات گلخانه ای میتوان برای کاشت این محصولات برنامه ریزی کرد.ولی قبل از هرچیزی باید در نظر گرفت که سودآورترین محصولات گلخانه ای کدام اند و بعد برای سرمایه گذاری در این نوع پرورش گلخانه ای اقدام نمایید، شما را با سودآورترین محصولات گلخانه اشنا می نمایم.

از جمله سودآورترین محصولات گلخانه ای می توان :خیار،  توت فرنگی ، قارچ ، سبزیجات ، زعفران و …را نام برد.

کشت خیار گلخانه ای

خیار گلخانه ای در مقایسه با خیار مزرعه، به دلیل ظاهر زیبا و کشیده ای که دارد مشتری بیشتر آنرا خریداری میکند. خیارهای های گلخانه ای در بیشتر فصول سال کشت میشوند ولی درتابستان به دلیل ورود خیار مزرعه خبری از خیار گلخانه ای نیست.

کشت توت فرنگی در گلخانه

از پرسودترین محصولات گلخانه ای می توان به توت فرنگی اشاره کرد.در کاشت توت فرنگی گلخانه ای به سرمایه زیادی ندارید و می توان با حداقل هزینه برای کاشت این گیاه پر خاصیت اقدام نمایید و با توجه به شرایط آب و هوایی متفاوت برداشت محصول با کیفیت و پر بار را در گلخانه تجربه کنید و به سودی عالی دست پیدا کنید.

پرورش قارچ

برای فعالیت در این حیطه به دو سالن تولید قارچ نیاز است.به علاوه این به یک سیستم سرمایشی و سایر تجهیزات موردنیاز که برای پرورش قارچ مورد نیاز است که هزینه بسیار معقولی دارد.برای تولید قارچ به کارخانه ای با ظرفیت بیش از 100 تن کمپوست یا بستر رویش قارج نیاز است و برای احداث این کارخانه به دو هکتار زمین و یک حلقه چاه آب نیاز است.

کشت سبزیجات و گیاهان دارویی

یک از پر مصرف ترین محصولات کشاورزی در بین جامعه انواع سبزیجات است.قبل از شروع کار در مورد نحوه رشد گیاهان برگ دار و سبزیجات اطلاعات کافی را داشته باشید، کشت سبزیجات و گیاهان دارویی مصرف کننده های فراوان دارند.

 

کشت زعفران

ازجمله پرسوترین محصولات گلخانه ای کشت زعفران است و نیاز کمی به آب دارد. گرانترین ادویه جهان را میتوان بدون داشتن چندین هکتار زمین ، در گلخانه کشت کرد.

طرح توجیهی زعفران به روش هیدرو پونیک

پیشنهاد مطالعه: پرورش بوقلمون

سهراب حاجی پور
سهراب حاجی پور

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :)

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!